// Могат да бъдат прочетени в анархисткото издание „Хляб и свобода“ в Мрежата тук или в Уикиизточник тук.
„Хареса ни всичко в комплекса,без забележки.Едно уникално место за перфектна почивка.“
„Всеки кум много обещава – казва тя. – Когато обаче ти подарява прасе, ти трябва да имаш готов чувал, за да го грабнеш веднага. Защото после може и да бъде късно – кумът ще размисли и едва ли ще си изпълни обещанието.
Според етнографите произходът му е главно балкански, като се откриват и следи от облеклото на народите, с които българите са били в контакт – турци, гърци, албанци и власи. По своя характер носията е всекидневното работно облекло, което чрез художествена украса придобива празничен вид. Отличава се с изключителната си практичност при трудова дейност, традиционни обреди и празненства.
„Баницата ни със сирене е на първо място – обяснява Венеция Рангеловска. – Много се харесва и нашият „Бел муж” – ястие, което се използва предимно за мезе и се приготвя от несолено прясно сирене и брашно. Наподобява леко вкуса на кашкавала.
Александър Пушкин (литературно); Александър Херцен, Николай Чернишевски, Николай Добролюбов, П. Ж. Прудон (политикономически)
Успях да изляза от вкъщи (мислех да спя цял ден), минах през аниме срещата за малко и отидох до Южния парк на “Цвете за Гошо” (основно да чуя Балканджи:)).
Източни рупски (Странджански · Тракийски) · Родопски (Среднородопски · Широколъшки · Хвойненски · Баташки · Чепински · Павликянски · Златоградски) · западни рупски (Бабяшки · Разложки · Гоцеделчевским · Драмско-серским · Солунским)
Страхотен магазин! Цялото семейство пазаруваме от там!
Никой не пазарува! В първите дни след откриването, влизаха хора, оглеждаха витрината и след като видят цените, си излизат!
През следващото денонощие атмосферата над страната ще остане неустойчива. Развитието на купеста и купесто-дъждовна облачност ще продължи и на много места ще има краткотрайни валежи, в отделни райони ще са временно интензивни, с гръмотевици...
Дърворезбата и иконописта са представители на пластичното народно изкуство от този край, дали на българите Тревненската школа.
Националният музей „Христо Ботев“ в Калофер Според някои източници Христо Ботев е роден в стая на калоферското училище, в която живеят родителите му. Малко по-късно в Калофер е построено ново училище и семейството наема къща на Генко Филов, в която Ботев прекарва първите няколко години от живота Балканджия си.
При настаняването гостите трябва да представят документ за самоличност със снимка и кредитна карта